Latvijas skolas soma

Skolas Soma Lv100 Krasains

Programma “Latvijas skolas soma” Saldus novada skolās turpinās.

Sākot ar 2018. gada septembri Saldus novada vispārizglītojošās skolās tiek īstenota valsts simtgades dāvana – programma “Latvijas skolas soma”, kas ikvienam skolēnam dod iespēju bezmaksas apmeklēt teātra izrādes, kino,  koncertus,  muzejpedagoģiskās, radošās un cita veida nodarbības, tādējādi spēcinot skolēnu piederības sajūtu, valstisko identitāti un veicinot izpratni  par Latvijas vērtībām un kultūrtelpu.

Saldus novada pašvaldība ir saņēmusi finansējumu programmas “Latvijas skolas somas” turpināšanai. Skolās jau uzsākta aktīva pasākumu plānošana un realizēšana, piedāvājot skolēniem jēgpilnas aktivitātes, kas dod iespēju pieredzēt mākslu un kultūru, kā arī izzināt vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.

Programmas “Latvijas skolas soma” mērķis ir nodrošināt, ka valsts noteiktā mācību satura un procesa ietvaros katrs 1. – 12. klases skolēns klātienē izzina un pieredz Latvijas mākslas un kultūras vērtības. “Latvijas skolas somas” norisēm ir jābūt tieši saistītām ar mācību un audzināšanas darba saturu.

“Latvijas skolas somas” piešķirtais finansējums, vidēji 7 EUR pusgadā vienam skolēnam, tiek izmantots kultūras un mākslas norišu, novadpētniecības objektu un muzeja apmeklējumiem mācību procesa ietvaros, sedzot ieejas biļešu, dalības maksu, transporta pakalpojumu u.c. izmaksas, kā arī izglītības iestādēs notiekošo viesizrāžu un profesionālo radošo projektu, izrāžu, darbnīcu u.c. norišu izmaksām. Tiek nodrošināta vismaz viena aktivitāte semestrī katram skolēnam.

Iniciatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Šajā gadā programmā darbojas 17 Saldus novada vispārizglītojošās skolas, kurās mācās vairāk kā 3000 skolēnu.

Šeit pieejamas saites uz novada skolu aktivitātēm programmā “Latvijas skolas soma”:

Saldus vidusskola: https://vidusskola.saldus.lv/category/projekti/skolas-soma/

Brocēnu vidusskola: https://www.brocenuvsk.lv/latvijas-skolas-soma/

Druvas vidusskola: http://www.druva.lv/projekti-6/latvijas-skolas-soma-sub-79

Kalnu vidusskola: http://www.kalnuskola.lv/site/projekti/

Saldus pamatskola: http://www.salduspamatskola.lv/projekti/latvijas-skolas-soma/

Ezeres pamatskola: http://www.ezeresskola.lv/lv/projekti/…_

Blīdenes pamatskola: https://www.blidenesskola.lv/index.php/skolas-soma

 

Paldies Saldus novada izglītības iestādēm par ieguldīto darbu un sadarbību programmas īstenošanā!

 

Informāciju sagatavoja:
Inta Kļava
Saldus novada “Latvijas skolas somas” koordinatore

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: