Kalendārs

27.09

Radošās rakstniecības nodarbība

14:00

Pateicoties Saldus novada projektu fonda “Jauniešiem pagastos” atbalstam, Nīgrandes pagasta bibliotēka aicina jauniešus uz radošās rakstniecības nodarbībām “Rakstīt rakstīt”! Ja Tev ir 13 – 25 gadi, piesakies!

Paredzētas trīs nodarbības:

  • “Tinte skan” 27. septembrī plkst. 14:00 – 17:00;
  • “Jūti un raksti” nodarbības datums un laiks tiks precizēts;
  • “Pieraksti Nīgrandi” nodarbības datums un laiks tiks precizēts.

Nodarbības vadīs Linda Skranda.

Linda Ulāne (ar pseidonīmu Linda Skranda) raksta dzeju un īsprozu jau vairāk kā 10 gadus. Kopš 2014. gada pasniedz arī radošās rakstniecības nodarbības, sākotnēji – Lielbritānijā, vēlāk Liepājā un arī citās Latvijas vietās. Savās nodarbībās strādājot ar migrantiem, ar LGBT kopienas pārstāvjiem, ar ieslodzītajiem, ar jauniešiem, kas meklē savu balsi un ceļu dzīvē, kā arī ar pieaugušajiem, kuri vēlas atklāt jaunus sevis izpausmes veidus, Linda gan vienatnē, gan kopā ar kolēģiem izveidojusi atšķirīgu radošās rakstniecības metožu klāstu, ar kura palīdzību dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja ne tikai attīstīt savu radošumu, bet arī apgūt terapeitiskas metodes, ko viņi var izmantot savā ikdienā ārpus nodarbībām.

Viena no radošuma definīcijām ir spēja inovatīvas idejas pārvērst realitātē. Tas nozīmē, ka attīstot radošumu, mēs arī attīstām spēju uztvert pasauli jaunos veidos un ieraudzīt saistību starp it kā nesaistītām parādībām, tādējādi attīstot spēju risināt problēmsituācijas, kas ir svarīgi gan jauniešiem, gan pieaugušajiem. Programma veidota tā, lai ikviens dalībnieks, neatkarīgi no savas iepriekšējās rakstīšanas pieredzes spētu izteikt sevi rakstiskā veidā, kā arī ar dažādu radošu metožu palīdzību apskatīt dažādas problēmsituācijas no citiem leņķiem, kā arī mācītos mainīt ieradumus, kas līdzšinējā dzīvē dalībnieku ir kavējuši.

Nodarbībā “Tinte skan” dalībniekiem tiks piedāvāts aktīvs radošuma treniņš, caur dažādām metodēm parādot, kā var atvērt durvis uz radošumu, kā tikt galā ar “baltās lapas sindromu” un kā gūt idejas sevis izpausmei.

Nodarbībā “Jūti un raksti” tiks izmantotas visas piecas cilvēka maņas, lai akcentētu dažādus pasaules apgūšanas veidus un to, kā mūsu pašu ķermenis var mūs iedvesmot radošām idejām.

Nodarbībā “Pieraksti Nīgrandi” dalībniekiem tiks piedāvāta Nīgrande kā iedvesmas avots radošai izpausmei. Tā arī būs iespēja caur tekstvidi izpētīt savu ciematu oriģinālā veidā.

Aicinām savu dalību pieteikt Nīgrandes pagasta bibliotēkā vai zvanot: +371 28327598

Vietu skaists ierobežots!

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: