Noderīgi pedagogiem

Materiāli un saites

Drossinternets.lv pēdējā laikā arvien biežāk saņem lūgumus pēc palīdzības no pedagogiem problēmsituācijās, kad tiek traucēts mācību stundu darbs Zoom platformā:
 • Pieslēdzas svešas personas, izmantojot klases skolēnu vārdus;
 • Pārņem ekrānu un izplata nelegālu saturu.

Šajā vebinārā piedalījās Skola2030 vecākie eksperti – Mihails Basmanovs un Pāvels Pestovs, kā arī Ventspils 4. vidusskolas skolotāja Vineta Īvāne un Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolotājas Evija Slokenberga un Liene Sabule. Vebinārā tika sniegtas vadīnijas vērtēšanai attālinātu mācību laikā, doti ieteikumi, kā sniegt un izmantot atgriezenisko saiti mācību procesā. kā arī tika atspoguļoti praktiski ieteikumi, kā to realizēt skolas ikdienā.


Šajā vebinārā Skola2030 eksperte Baiba Martinsone stāsta par to, kas ir sociāli emocionālā mācīšanās (SEM) – par pašu jēdzienu un tā saturu, par sociāli emocionālās mācīšanās nozīmi un pieejām. Eksperte pastāstīs arī par citām Latvijā veiktām nozīmīgām aktivitātēm skolās un ar tām saistītiem pētījumiem. Vebināra noslēgumā Baiba Martinsone atbildēs uz auditorijas jautājumiem.


Kā attālinātas mācīšanās apstākļos skolēnus efektīvi “uzāķēt” un motivēt jaunā satura apguvei? Kā virzīt un atbalstīt ceļā uz dziļu izpratni? Kā sekmēt satura pārnesi? Vebinārā piedalīsies Ogres 1. vidusskolas skolotāja un Skola2030 vecākā eksperte Ilze Mazpane, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas un Raunas vidusskolas vēstures skolotāja Evija Pumpuriņa, Ogres 1. vidusskolas skolotāja Agnese Slišāne, Rīgas Juglas vidusskolas skolotāja Līga Sudare, kā arī Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas skolotājs Rūdolfs Roķis.


 • Samsung skolas nākotnei padomi attālinātai mācīšanai, rokasgrāmata • Metodiskie paņēmieni skolēnu sociāli emocionālo prasmju novērtēšanai skolā, rokasgrāmata

 • Skolēnu pilsoniskās līdzdalības sekmēšana mācību un audzināšanas procesā, prezentācija

 • Patstāvīgās plānošanas darba lapas 1.-4. klašu skolēniem:
 1. Darba lapas 1.klašu skolēniem lejupielādei [PDF]
 2. Darba lapas 2.klašu skolēniem lejupielādei [PDF]
 3. Darba lapas 3.klašu skolēniem lejupielādei [PDF]
 4. Darba lapas 4.klašu skolēniem lejupielādei [PDF]

 • E-twinning  vebinārs, kurā apskatīja gan grupu darbu teorētisko pamatu, gan praktiskos piemērus, kā organizēt grupu darbu tiešsaistē. Pieejami arī dažādi materiāli grupu darbam.


Vebinārā tika apskatīts kā izveidot dažāda veida kopdarba dokumentus, izklājlapas un prezentācijas, kā ar tām dalīties; kā organizēt savu Google disku; kā veidot/ uzdot uzdevums ar ClassDojo; kā izmantot ClassDojo vērtēšanai un saziņai ar vecākiem.

Virtuālā ieteikumu grāmata "Digitālie rīki"

Rīkus un informāciju apkopojušas Izglītības pārvaldes speciālistes Inta Kļava un Mairita Blūma. 

Virtuālo grāmatu skatīt šeit.

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt: