Aktualitātes
Saldus pamatskolā viesojās Erasmus+ projekta dalībnieki no Kipras, Basku Zemes un Čehijas
Laika posmā no 19. līdz 25. janvārim, Saldus pamatskolā viesojās Erasmus+ projekta “Enerģijas Tehnoloģiju piedzīvojums” dalībnieki no Kipras, Basku Zemes un Čehijas.
Visas nedēļas garumā skolēniem un skolotājiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas kultūru un Saldus pilsētvidi, un apkārtni. Taču galvenais uzdevums bija uzzināt par hidroelektro enerģijas ieguves un izmantošanas iespējām Latvijā.
Par godu projekta dalībnieku atbraukšanai, Saldus pamatskolas koris, ansamblis, solo mākslinieki un dejotāji bija sarūpējuši skaistu koncertu, lai viesi tiktu sagaidīti ar pacilātu un svinīgu noskaņojumu. Savukārt, pēc svinīgās sagaidīšanas skolēni devās baudīt sportiskās aktivitātes un stafetes skolas sporta zālē.
Nedēļu projekta dalībnieki iesāka iepazīstoties ar Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju, piedaloties dažādās radošajās darbnīcās. Pēc muzeja apmeklējuma Saldus viesiem bija tā iespēja doties ekskursijā pa pilsētu gida pavadībā. Ekskursijas laikā tika apskatītas dažas no Saldus ievērojamākajām vietām, kā, piemēram, Saldus Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca un tās tornis, no kura paveras skats uz pilsētu, Saldus mūzikas un mākslas skola, kurā ar dziesmu tika iemēģināta koncertu zāle, Māra Čaklā skvērs un strūklaka Medus piliens.
Projekta vizītes otrajā dienā dalībnieki devās uz Pampāļu hidroelektrostaciju, kurā ieguva ieskatu un zināšanas par to, kā tā darbojas un spēj ražot elektrību pašu vajadzībām. Pēc HES apskates dalībnieki devās aplūkot Artūra Hartmaņa izveidoto muzeju un tā krājumus.
Pētot projekta tēmu hidroenerģija, dalībniekiem bija iespēja viesoties Ķeguma hidroelektrostacijā. Dalībnieki devās ekskursijā gida pavadībā pa spēkstacijas telpām, kur tiem bija iespēja redzēt kā darbojas galvenā turbīna un uzzināt – kādi ir spēkstacijas darbības uzdevumi. Savukārt, pēc HES apskates viesi piedalījās nodarbībā Enerģētikas muzejā, kurā uzzināja par elektrības pirmsākumiem Latvijā.
Nedēļas otrajā pusē dalībnieki devās uz atkritumu poligonu “Ķīvītes” Grobiņā. Tur dalībnieki ieguva zināšanas par atkritumu pārstrādi, šķirošanu un ūdens nozīmi ikdienas dzīvē. Pēc atkrituma poligona teritorijas apskates, skolēniem bija lieliska iespēja apskatīt nenovērtēto mantu muzeju un piedalīties radošajās nodarbībās. Kā arī projekta dalībniekiem bija iespēja iegūt informāciju par to, kā liepājnieki tiek pie dzeramā ūdens un, kāds process ir jāveic, lai ūdens no ieguves vietas nonāktu cilvēku mājās. Šīs zināšanas dalībnieki ieguvu ekskursijas laikā uzņēmumā Liepājas ūdens.
Nedēļas otrajā pusē skolēniem bija iespēja visus savus iegūtos iespaidus un pieredzi atspoguļot radošajā nodarbībā Kapelleru namā, kur katram dalībniekam bija iespēja izgatavot savu piespraudi, ko paņemt līdzi uz mājām kā suvenīru. Savukārt, pēc radošajām nodarbībām skolēni piedalījās zinātniskajā šovā kopā ar Laboratorium zinātnieku. Šova gaitā tika veikti dažādi eksperimenti par tēmu ūdens. Eksperimentos arī skolēniem bija iespēja piedalīties un palīdzēt tos realizēt.
Vizītes noslēgumā skolotāji, skolēni un vecāki vienojās kopīgās vakariņās Saldus pamatskolas aktu zālē, kurā dalībniekiem svinīgi tika pasniegti sertifikāti un vecākiem teikti pateicības vārdi par ieguldīto darbu skolēnu uzņemšanā savās ģimenēs. Skolēni un skolotāji atzina, ka nedēļa ir bijusi izdevusies, interesanta un pilna piedzīvojumiem, skolēni ar skumjām šķīrās no savām viesģimenēm un iepazītajiem draugiem.
Nākamā vizīte plānota Kiprā no 29. marta līdz 5. aprīlim.
Informāciju sagatavoja:
Laura Ķevle
